Co to jest scrub do twarzy i jak go używać?

Codzienna pielęgnacja z użyciem odpowiednich kosmetyków to bardzo ważna kwestia. Dzięki niej można cieszyć się gładką, jędrną i młodą skórą przez długi czas. Warto zapoznać się z etapami odpowiedniej pielęgnacji, aby uzyskać najlepsze efekty. Jednym z etapów jest scrubbing. Co to jest scrub do twarzy i dlaczego warto go stosować? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Co to jest scrub do twarzy

Srub to preparat, dzięki któremu można pozbyć się martwego naskórka. Warto wykonywać go regularnie, aby umożliwić lepszą regenerację oraz zadbać o odpowiednie krążenie. Regularne usuwanie martwego naskórka sprawia, że skóra przyjmuje lepiej wartości odżywcze zawarte w serum, kremie czy innym kosmetyku. Scrub często mylony jest z peelingiem, warto jednak zaznaczyć, że nie jest to to samo. Scrub posiada znacznie grubsze ziarna, jest metodą bardziej inwazyjną niż tradycyjny peeling mechaniczny. Właśnie dlatego osoby posiadające skórę wrażliwą powinny podchodzić ostrożnie do kwestii używania tej metody. Warto wcześniej skonsultować się z dermatologiem i omówić zasady prawidłowej pielęgnacji, dopasowanej do potrzeb skóry.

Scrub – jak wybrać ten najlepszy

Osoby dbające o skórę coraz chętniej sięgają po preparaty typu scrub. Oferta sklepów i drogerii jest tak rozbudowana, że można mieć trudności w wyborem konkretnego produktu. O czym pamiętać? Przede wszystkim o potrzebach skóry. Scrub uniwersalny sprawdzi się w przypadku skóry normalnej. Jeśli natomiast skóra jest sucha lub ma inne problemy, warto zakupić kosmetyk z dodatkiem odżywczych i łagodzących składników. Dzięki odpowiedniemu wyborowi można uniknąć zniszczenia skóry czy pogłębienia jej problemów. Podczas zakupów warto pamiętać o tym, że osoby pracujące w drogerii powinny mieć wiedzę na temat tego, jak dobrać scrub do rodzaju cery oraz jej potrzeb. Warto zasięgnąć fachowej porady, aby dokonać prawidłowego wyboru.

Scrub – jak używać?

Gdy już wybierzesz odpowiedni produkt, warto pamiętać o odpowiednim użytkowaniu. Domowy zabieg usuwania martwego naskórka warto wykonywać nie częściej niż 2 razy w tygodniu. W przypadku skóry wrażliwej warto ograniczyć się do 1 zabiegu w tygodniu. Chociaż taka częstotliwość sprawdza się, należy mieć na uwadze, iż częstotliwość usuwania martwego naskórka to kwestia indywidualna.
Przed scrubem należy wykonać demakijaż, a następnie zwilżyć skórę. Kolejny krok to nałożenie scrubu i delikatne masowanie twarzy. Zdecydowanie należy unikać mocnego pocierania. Po wykonanym masażu należy usunąć preparat wodą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *