Maszynka do golenia na żyletki czy jednorazówka?

Różne sposoby golenia się mężczyzn

Golenie zarostu jest to nieodłączny element pielęgnacji prawie każdego mężczyzny. Najważniejsze jest, by dobrać odpowiedni sprzęt, by jakość golenia była najlepsza. Golenie powinno przebiegać szybko i precyzyjnie. Do tego celu niezbędna będzie dobra jakościowo maszynka do golenia. Na rynku istnieje wiele propozycji sprzętów do golenia dla panów. Jednym z nich jest golarka, czyli elektryczny przyrząd do golenia brody. Jest to jednak sposób golenia, który może pozostawiać kolące włosy. Z tego względu nie każdy mężczyzna posiada w swojej kosmetyczce pielęgnacyjnej golarkę do twarzy. Dużo bardziej popularnym sprzętem jest maszynka do golenia. Wyróżnić można jednorazówki, które po kilku goleniach tępią się i są do wyrzucenia. Drugim rodzajem maszynki do golenia są maszynki wielorazowe, które charakteryzują się tym, iż posiadają wymienne główki z ostrzem lub ostrzami. Po stępieniu się ostrzy wymienić należy samą główkę maszynki. Jest to jednak sposób golenia dosyć kosztowny, gdyż wkłady zwykle są drogie. Innym sposobem na golenie jest używanie maszynki do golenia na żyletki. To sposób, który znany jest od wielu lat, a obecnie jest to sposób coraz bardziej popularny. Zwłaszcza w dobie ekologicznych rozwiązań. Używając maszynki na żyletki wyrzucamy zdecydowanie mniej śmieci. Sama maszynka jest wielorazowa, wymieniamy tylko i wyłącznie samo ostrze czyli żyletkę.Jest to również opcja bardzo ekonomiczna, gdyż żyletki są raczej tanie.

Maszynka do golenia na żyletki

Maszynka do golenia na żyletki należy do tradycyjnej metody golenia się. Sama maszynka może różnić się rodzajem grzebienia, wagą, długością rączki oraz ilością części do rozkręcenia. Różnią się one również kolorem i materiałem z którego są wykonane. Wybór maszynki zależy więc od osobistych preferencji danego mężczyzny. Jedni wolą gdy maszynka jest lekka i niewielka, inni wolą maszynki masywniejsze i cięższe. Na rynku istnieją również modele z wydłużoną rączką, które sprawdzą się dla panów o dłuższych palcach. Wybór jest zatem ogromny i z pewnością każdy pan znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Dobra maszynka do golenia powinna mieć głowicę wykonaną z metalu nierdzewnego. Maszynka po rozkręceniu może być jedno, dwu lub trzyczęściowa. Maszynka jednoczęściowa charakteryzuje się tym, iż kręcąc końcówką uchwytu maszynki otwierają się skrzydełka na głowicy do których musimy włożyć żyletkę. Są to maszynki polecane dla początkujących, są niezwykle praktyczne i łatwe w obsłudze. Zmniejszają również ryzyko zacięć podczas golenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *