Stosowanie kremu z filtrem do twarzy

Negatywne skutki promieniowania słonecznego

Słońce jest obecne w naszym życiu przez cały czas. Wakacje oraz piękna pogoda sprzyjają wychodzeniu z domu i uprawianiu różnych aktywności na zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że o ile słońce jest nam bardzo potrzebne, to często jest przyczyną wielu kłopotów. Jest to związane z promieniowaniem słonecznym. Promieniowanie słoneczne odpowiada za szybsze starzenie się skóry oraz może przyczynić się do powstawania alergii słonecznych lub nawet nowotworów skóry. Wyróżnić można dwa rodzaje promieniowania: promieniowanie słoneczne UVA odpowiada na fotostarzenie się skóry, promieniowanie UVB, najsilniej działające latem, sprzyja opalaniu, jednak może być przyczyną oparzeń skóry oraz wystąpienia zmian nowotworowych. Warto zatem bronić się przed oboma rodzajami promieniowania za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Jak stosować krem z filtrem do twarzy?

Zwłaszcza latem stosowanie kremu z filtrem jest konieczne, by zapobiec skutkom promieniowania słonecznego. Jednak krem z filtrem do twarzy często przysparza wielu problemów. Kremy zwykle nadmiernie bielą twarz, pozostawiając na skórze nieprzyjemny filtr. Kremy te potrzebują trochę czasu, by się wchłonąć co znacznie wydłuża poranną pielęgnację i przygotowywanie się do rozpoczęcia dnia. Zwykle krem z filtrem wchłania się w przeciągu około 10 minut, dlatego w tym czasie warto zająć się inną czynnością. Można w tym czasie na przykład zjeść śniadanie lub uczesać włosy. Po wchłonięciu się kremu z filtrem można nakładać makijaż. Warto wspomnieć, że krem z filtrem nie zastępuje zwykłej pielęgnacji twarzy. Należy zatem na samym początku, po porannym oczyszczeniu twarzy, nałożyć krem pielęgnacyjny, następnie krem z filtrem, a po jego wchłonięciu można z powodzeniem przystąpić do zrobienia makijażu.
Krem z filtrem należy stosować przez cały rok. Promieniowanie działa nie tylko na świeżym powietrzu, ale również przenika przez szyby okienne czy szyby w samochodzie. Z tego też względu warto krem z filtrem stosować nawet w przypadku, kiedy nie mamy w planach wyjść z domu.
Wybierając odpowiedni krem z filtrem należy zwrócić uwagę czy działa na oba rodzaje promieniowania słonecznego, zarówno UVA jak i UVB. Warto również przeczytać dokładnie zalecenia producenta, by nakładać odpowiednią ilość preparatu. Tylko w ten sposób uchronimy się przed negatywnym działaniem promieniowania. Osoby z wrażliwą cerą powinny również wybierać kosmetyki dedykowane cerom wrażliwym, by nie doprowadzić do zapychania skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *