Co to jest krem bb i jak go stosować

Wyrównywanie kolorytu twarzy

Większość kobiet codziennie wykonuje makijaż podkreślający urodę. Jednym z podstawowych produktów jest podkład do twarzy, który wyrównuje koloryt skóry, zasłania niedoskonałości i tworzy barierę ochronną twarzy przed złymi czynnikami z zewnątrz. Podkłady jednak są to produkty, które zwykle widać na twarzy, więc nie zawsze odpowiadają każdej z nas. Często kobiety sięgają po kosmetyki, które wyrównują koloryt, jednak jednocześnie nie tworzą efektu maski. Z tego też względu jednym z najpopularniejszych kosmetyków kolorowych na rynku jest krem bb. Jest to jednocześnie kosmetyk kolorowy oraz kosmetyk pielęgnacyjny. Warto poznać wszystkie właściwości kremów bb, by dobrać idealny produkt do swojej skóry.

Co to jest krem bb?

Skrót BB można przetłumaczyć jako krem piękna lub krem na niedoskonałości. Skrót ten pochodzi od angielskich słów Blemish Balm lub Beauty Balm. Sam produkt jako krem bb został jednak rozpowszechniony w Azji, gdzie kobiety zakochały się w tym kosmetyku. Był to produkt lekki, wyrównywał koloryt skóry jednocześnie ją pielęgnując. Na pytanie co to jest krem bb można więc odpowiedzieć, że jest to kosmetyk uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w kosmetyczce nastolatki, jak i dojrzałej kobiety. Każda z tych pań ma bowiem takie dni, w których nie musi używać kryjącego podkładu. Krem bb będzie doskonałym pomysłem na co dzień oraz w czasie letnich upałów, kiedy chcemy wyrównać koloryt skóry, jednak nie chcemy używać podkładów.
Kremy bb można stosować do każdego typu skóry. Sprawdzą się doskonale w przypadku cer problematycznych, gdzie ciężkie podkłady są niewskazane. Kremy bb łagodzą podrażnienia, nawilżają skórę i ułatwiają gojenie się drobnych ranek na twarzy. Posiadaczki cer normalnych, mieszanych i tłustych nie muszą również martwić się o dodatkowe nawilżenie skóry. Często krem bb może zastąpić dwa kosmetyki – krem nawilżający oraz podkład. Posiadaczki cery suchej muszą jednak uważać. Zwykle zalecane jest jednak dodatkowe nałożenie kremu nawilżającego. Kremy bb posiadają również bardzo przyjazny skład oparty o składniki nawilżające, kojące skórę i odżywiające. Kremy te posiadają cenne minerały oraz witaminy, których potrzebuje skóra. Wybierając produkt z kategorii kremów bb należy jednak bacznie sprawdzać składy. Wielu producentów pod nazwą krem bb oferuje zwykły podkład bez jakichkolwiek dodatkowych funkcji nawilżających i odżywczych. Warto się takich produktów wystrzegać i wybierać tylko te,które są prawdziwymi kremami bb.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *