Zadbaj o ochronę termiczną włosów

Odpowiednio dobrana fryzura to prawdziwy atut podkreślający piękno urody. Loki, fale, proste kosmyki to tylko niektóre z wielu dostępnych możliwości. Warto jednak pamiętać, że odpowiednia ochrona termiczna do włosów jest bardzo ważna. Dzięki niej kosmyki będą zabezpieczone przed negatywnym działaniem wysokich temperatur, będą w lepszej formie co również będzie widać. Jaką ochronę wybrać? Kilka najlepszych propozycji znajdziesz poniżej.

Ochrona termiczna do włosów

Każdy, kto dba o wygląd wie, że prezencja włosów jest bardzo ważna. Aby zadbać o ich wygląd i kondycję, trzeba postawić na regularną pielęgnację dobrej jakości. Poza tym, ważna jest także ochrona włosów przez działaniem wysokich temperatur. Oto kilka produktów, które skutecznie zadbają o Twoje włosy:

  1. Schwarzkopf Professional Osis+Flatliner – produkt ten można kupić w sklepie internetowym za około 55 zł. Chroni włosy podczas stylizacji z użyciem aż do 200 stopni Celsjusza. Kosmetyk zapobiega także puszeniu się kosmyków, zapewnia gładką fryzurę. Dzięki zawartości protein pszenicy oraz jedwabiu dba o kondycję włosów.
  2. Fanola Tools Thermo Force Thermal Protective Fixing Spray – dostępny w sklepach internetowych za około 42 zł. Spray chroni włosy przed puszeniem, działaniem wysokich temperatur, rozchyleniem łuski włosa.
  3. Lisap Ultimate Straight Fluid Spray termoochronny – produkt dostępny w sklepach internetowych za około 55 zł. Spray odbudowuje strukturę włosa, utrwala stylizację i sprawia, że kosmyki stają się gładkie i błyszczące.
  4.  Keraste Elixir Ultime L’Huile Rose – ten produkt warto polecić szczególnie osobom, które mają włosy farbowane, wymagające porządnej dawki nawilżenia. Produkt można kupić w sklepach internetowych za około 200 zł. Kosmetyk zabezpiecza włosy przed działaniem wysokich temperatur, utrwala stylizację. Warto wspomnieć o przyjemnym zapachu, który pozostaje na włosach przez wiele godzin. Włosy po użyciu kosmetyku stają się gładkie i błyszczące.

Odpowiednia pielęgnacja

Poza zabezpieczeniem włosów przed wysoką temperaturą, warto zadbać o dobrą pielęgnację na co dzień. Istotne jest to, aby zwracać uwagę na równowagę PEH. Proteiny, Emolienty i Humekanty to podstawa skutecznej pielęgnacji. Dzięki niej włosy będą nawilżone i odżywione, co będzie wyraźnie widoczne. Warto pamiętać, że nie każde włosy potrzebują takiej samej ilości protein, emolientów i humekantów. Kluczem do sukcesu jest próbowanie różnych sposobów i kosmetyków, dzięki czemu można dojść do opracowania idealnego planu pielęgnacyjnego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *