Jak stosować witaminę C?

Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, to jeden z najważniejszych związków chemicznych dla człowieka. Nasz organizm nie jest w stanie produkować go samodzielnie, dlatego potrzebne dawki zapewniamy sobie w pożywieniu albo w postaci suplementów. Jest to również bardzo ważny składnik wielu kosmetyków, a jej działania nie sposób przecenić. O ile przyjmowana w pokarmie słynie ze swojego wspaniałego działania na naszą odporność, o tyle w kosmetykach ma silne działanie powstrzymujące procesy starzenia się skóry.

Witamina C jak stosować?

Jako składnik aktywny, kwas askorbinowy pozwala na utrzymywanie młodzieńczego wyglądu dzięki zdrowej skórze o jednolitym wyglądzie. Witamina C jak stosować? Obecnie z łatwością można znaleźć kosmetyki z witaminą C w aptekach i drogeriach. Są one polecane kobietom po dwudziestym piątym roku życia, ale również paniom w średnim wieku. Młode kobiety, dzięki kosmetykom z kwasem askorbinowym, powstrzymają powstawanie pierwszych zmarszczek mimicznych, uszczelnią naczynia krwionośne i powstrzymają produkcję melaniny, dzięki czemu cera będzie jasna i pozbawiona przebarwień. U dojrzałych pań codzienne stosowanie kosmetyków z tym związkiem chemicznym doprowadzi do syntezy kolagenu, który wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona, miękka i sprężysta, a wszelkie zmarszczki o wiele mniej widoczne. Warto pamiętać o tym, że witamina C może działać uczulająco, dlatego osoby o szczególnie wrażliwej skórze powinny wcześniej sprawdzić, jak na nią reagują.

Domowe serum z witaminą C

Zanim zdecydujesz się na zakup kremu z witaminą C, sprawdź dokładnie jego skład i stężenie witaminy. Wielu producentów informuje o zbawiennym wpływie preparatu na skórę, podczas gdy jego zawartość w rzeczywistości jest tak niska, że warto zdecydować się na nieco droższy kosmetyk o pewnym działaniu. Warto również zrewidować pozostałe składniki, aby dobrać krem odpowiedni dla swojego typu skóry. Możesz również przygotować swój własny kosmetyk, w którym znajdą się tylko wybrane przez Ciebie elementy, gwarantujące w stu procentach naturalną recepturę. Wystarczy witamina C w kroplach, witamina E w kapsułkach i wodę destylowaną. Nie używamy wody z kranu, ponieważ zawiera ona metale ciężkie, które niwelują działanie kwasu askorbinowego. Mieszamy 5 ml witaminy C, jedną kapsułkę witaminy E i 10 ml wody w wyparzonej wcześniej buteleczce. Za pomocą pipetki serum stosuje się codziennie rano. Należy przechowywać je w chłodnym i ciemnym miejscu oraz regularnie przyrządzać na nowo małe ilości, aby preparat zachował swoje właściwości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *