Retin A krem.

Retin A krem. Dlaczego warto stosować?

To preparat, który ma szerokie zastosowanie w dermatologii. Ze względu na jego właściwości przeciwzapalne powszechnie stosowany jest jako lek przeciwtrądzikowy. Dodatkowo redukuje zmarszczki i przebarwienia. Trzeba jednak wiedzieć jak go stosować, by zdziałał cuda dla naszej skóry.

Skład, który leczy.

Retin A krem składa się przede wszystkim z Tretinoidy, która jest kwasem retinowym. To związek organiczny, a właściwie pochodna witaminy A powodująca złuszczanie się naskórka. Na skutek tego zostaje pobudzony kolagen i elastyna, które zaczynają się uaktywniać, a efektem tego jest redukcja zmarszczek, poprawa gęstości i jędrności skóry. To lek wygładzający i zapobiegający szorstkości, przeciwstarzeniowy. Tretinoid reguluje także wydzielanie sebum oraz poprawia cykl odnowy komórkowej. Zapobiega powstawaniu zaskórników. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie nabłonków, sprzyja procesom gojenia. Rozjaśnia także przebarwienia, hamując nieprawidłowe gromadzenie się melanocytów i ujednolica kolor naskórka. Nawilża skórę i poprawia jej elastyczność.

Trądzik do pokonania.

To preparat, który przyspiesza złuszczanie się martwych komórek i odblokowuje zamknięte mieszki włosowe. W ten sposób praca gruczołów łojowych zostaje znormalizowana. Ze względu na te właściwości, Retin A krem jest szeroko stosowany w przypadku leczenia trądziku pospolitego. Jego występowanie wiąże się ze wzmożoną produkcją sebum. Krem reguluje jego wytwarzanie. Trądzik objawia się nie tylko zaczopowaniem ujść mieszków włosowych, ale też dodatkowo namnażaniem się bakterii powodujących zakażeń i ropnych stanów zapalnych. Preparat hamuje mnożenie się takich bakterii i ma działanie silnie ściągające oraz przeciwzapalne. W przypadku ciężko przebiegającego trądziku często na skórze pozostają blizny i nierówności, z którymi krem też sobie dobrze radzi, wyrównując i wygładzając całą powierzchnię.

Czy rzeczywiście jest tak dobry?

To, na ile jest on skuteczny, zależy od stężenia kwasy retinowego. Najwyższym, rekomendowany stężeniem jest to na poziomie 0,3 procent czystego retinolu. Kuracja kremem przynosi dobre efekty, ale nie jest ekspresowa, ponieważ na poprawę kondycji skóry trzeba czekać około 3 miesięcy. Krem najlepiej jest stosować na noc. Dodatkowo trzeba zapoznać się z jego skutkami ubocznymi. Bezwzględnie nie mogą przyjmować go kobiety w ciąży. Może też powodować przejściowe przesuszenie naskórka, więc należy w czasie jego stosowania zadbać też o odpowiednie nawilżenie tych miejsc, w których preparat jest nakładany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *