Jaki krem w ciąży warto stosować?

Wpływ ciąży na skórę

Ciąża jest to czas, w którym skóra musi wiele znieść. Na twarzy mogą pojawić się niedoskonałości. Na skutek szybkiego wzrostu masy ciała oraz zaburzeń w gospodarce hormonalnej skóra podatna jest na powstawanie rozstępów. Staje się mniej sprężysta, sucha i mniej atrakcyjna. Dlatego w trakcie ciąży należy szczególnie dbać o skórę, szczególnie na brzuchu oraz na piersiach i udach. To w tych miejscach najczęściej pojawiają się nieestetyczne rozstępy. Możemy jednak im zaradzić stosując odpowiednie kosmetyki w trakcie ciąży.

Jaki krem w ciąży należy stosować?

Dzięki dobrym jakościowo kosmetykom w znacznym stopniu możemy wyeliminować wpływ ciąży na skórę. Najlepsze będą silnie nawilżające kremy i balsamy. Kosmetyki o skoncentrowanym składzie pozwolą na nawilżenie skóry, uelastycznienie i przygotowanie do późniejszego rozciągania się. Jeśli jednak mamy silne skłonności do wystąpienia rozstępów, kremy pozwolą na ich zmniejszenie, wygładzenie i rozjaśnienie.
Dobre kosmetyki do stosowania w trakcie ciąży to produkty o naturalnym składzie, najlepiej nietłuste i delikatne dla skóry wrażliwej. Nie muszą być to specjalistyczne kosmetyki dla kobiet w ciąży, jednak stosując krem w ciąży musimy zwrócić baczną uwagę na jego skład. Nie może on zawierać szkodliwych substancji, które są w trakcie ciąży zakazane. Warto również sięgać po emolienty, które pozwalają przywrócić nawilżenie i naturalną ochronę skóry przed przesuszeniem. Wiele z tych preparatów posiada w swoim składzie składniki aktywne, które stymulują krążenie oraz chronią przed gromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo doskonale nawilżają skórę.

Krem do twarzy do stosowania w trakcie ciąży

Skóra twarzy również jest narażona na wahania hormonalne w tracie ciąży. Często kosmetyki, które stosowałyśmy przed ciążą stają się niewystarczające. Należy również zwrócić uwagę na skład stosowanych dotychczas kosmetyków. Może się okazać, że część z nich jest przeciwwskazana do stosowania w ciąży. Mogą to być wszelkiego rodzaju kosmetyki z kwasami, które w ciąży mogłyby zbyt podrażnić skórę. Dlatego krem w ciąży powinien zawierać naturalne, delikatne składniki. Nie powinny zawierać parabenów i sztucznych składników. Krem do stosowania w trakcie ciąży powinien dobrze nawilżać i regenerować skórę.
Kremy i inne kosmetyki do stosowania w trakcie ciąży powinny być hipoalergiczne i delikatne. Warto w nie zainwestować i stosować systematycznie, gdyż w ten sposób możemy uniknąć wielu problemów skórnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *