Proste i funkcjonalne upinanie włosów. Gumki do włosów frotki, spinki.

Praktyczne upinanie włosów

Wiele kobiet na co dzień upina włosy. Jest to praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Włosy wówczas nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Upinamy włosy zwłaszcza po przyjściu do domu, w trakcie gotowania, sprzątania, czy też uprawiania sportów. Włosy upinają młode mamy, gdyż przeszkadzają w opiece nad maluszkiem. W wielu zawodach jest to niezbędne. Dlatego warto poznać techniki, które pozwolą zachować włosy w dobrej kondycji. Upinać włosy można zarówno w kucyk, jak i kok czy warkocz. Są to szybkie i proste fryzury, które dobrze wyglądają na głowie. Warto jednak pamiętać, że włosy w upięciach często się niszczą. Dlatego warto zwrócić uwagę na to jakie upięcie stosujemy i czego używamy do upinania swoich włosów.

Jak upinać włosy, by ich nie zniszczyć?

Samo wiązanie oraz upinanie włosów nie niszczy ich struktury. Zniszczyć włosy możemy jednak stosując nieodpowiednią technikę upięcia oraz nieodpowiednie akcesoria. Sposób upinania pasm włosów może negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Należy przede wszystkim unikać zbyt ścisłego upinania włosów oraz mocnych splotów. Są to fryzury, które w znacznym stopniu niszczą włosy i niekorzystnie wpływają na cebulki. W konsekwencji włosy mogą nadmiernie wypadać oraz się kruszyć. Wysokie koki oraz wysokie kucyki należy więc raczej zarezerwować na większe wyjścia. Na co dzień lepiej postawić na inne upięcia. Warto również pamiętać, by nie upinać włosów zawsze w tym samym miejscu. Spowoduje to osłabienie pasm w miejscu największego ucisku.
Dobrymi fryzurami jest luźny warkocz oraz niski kucyk. Warkocz to doskonałe rozwiązanie również w trakcie snu, gdy nie chcemy spać w rozpuszczonych włosach. Dla kobiet z długimi włosami dobrą fryzurą będą naturalne, lekko pofalowane fale. Można je podpiąć w kilku miejscach spinkami, a resztę włosów zostawić luźno puszczoną. Taka fryzura dodaje uroku i jest niezwykle praktyczna.

Jakie akcesoria wybrać? Gumki do włosów frotki czy spinki?

Włosy niszczą się również ze względu na używanie nieodpowiednich akcesoriów. Nie powinno się używać gumek z metalowymi częściami, gumek recepturek czy też spinek metalowych o ostrych zakończeniach. Warto również wyrzucić wszelkie zniszczone akcesoria, które wyrywają włosy. Powinniśmy postawić na miękkie gumki do włosów frotki oraz na gumki sprężynki. Dobrym pomysłem są również spinki żabki oraz plastikowe klamry do włosów. Te wszystkie akcesoria nie spowodują nadmiernych zniszczeń, a są tanie i wygodne w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *