Kosmetyki do pielęgnacji włosów – czytaj ich skład

Zadbane włosy jako atut

Człowiek może posiadać wiele atutów. Jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd, z pewnością warto wspomnieć o włosach. Zadbane potrafią zachwycić, dlatego należy o nie zadbać. Dzięki odpowiedniej i regularnej pielęgnacji będą zdrowe, mocne i lśniące. To z pewnością wpływa na poczucie atrakcyjności, komfort oraz pewność siebie. Jak uzyskać taki efekt? Oczywiście dzięki regularnej i odpowiedniej pielęgnacji. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej.

Pielęgnacja włosów kosmetyki

Zdrowe włosy to także piękne włosy. Warto więc pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Pielęgnacja włosów kosmetyki to fraza, która bardzo często pojawia się na forach internetowych czy grupach dyskusyjnych na portalach internetowych poświęconych tematyce włosów. W kwestii kosmetyków, należy oczywiście zawsze przed zakupem i zastosowaniem zapoznać się z ich składem. Bardzo ważne jest to, aby zawierał on składniki pochodzenia naturalnego. A czego unikać? Tych składników nie powinno być w dobrej jakości kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów:
Sodium Laureth Sulfate, SLES – uznawane są za rakotwórcze,
Methylisothiazolinone, MIT – powodują alergię a także egzemę,
Cinnamal, Citral, Eugenol, Geraniol – alergeny,
Dimethicone, Amodimethicone, Arcylates crosspolymer – nieodnawialne związki syntetyczne.
Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważne w odpowiedniej pielęgnacji. Poza szamponem warto także zadbać o odżywki, maski i oleje, które doskonale nawilżają włosy i zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Poza odpowiednią pielęgnacją, należy również zwrócić uwagę na stylizację. Działanie wysokich temperatur nie wpływa dobrze na stan włosów. Warto więc zrezygnować albo chociaż ograniczyć stosowanie prostownicy, lokówki, suszarki czy tego typu przedmiotów. Jeśli już jest to konieczne, należy zastosować odpowiedni preparat, który ochrania włosy przed wysoką temperaturą. Również ciasne upięcia powinny być rzadkością, w trosce o dobry stan włosów i ich wygląd.

Podsumowanie

Zadbane i zdrowe włosy to niewątpliwie ogromny atut. Aby wyglądały jak najlepiej, należy o nie zadbać stosując odpowiednie kosmetyki. Bardzo ważny jest skład, im bardziej naturalny tym lepiej. Także stylizacja nie jest bez znaczenia. Wysokie temperatury nie działają korzystnie na stan i wygląd włosów, warto więc ich unikać albo zastosować odpowiednie preparaty, które ochronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *