Jak wykonać peeling skóry głowy?
Peeling polega na złuszczaniu martwego, zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra pozostaje doskonale oczyszczona i znacznie poprawia się jej kondycja. Choć zabieg ten najczęściej stosowany jest na twarz lub ciało, coraz więcej osób docenia jego działanie także dla skóry głowy oraz włosów. Jak zatem poprawnie wykonać peeling skóry głowy oraz jakie kosmetyki najlepiej wybierać w tym celu? Odpowiadamy w artykule!
Peeling skóry głowy – krok po kroku
Peeling skóry głowy nie jest skomplikowanym zabiegiem i może być bez przeszkód przeprowadzany w domowym zaciszu. Jest to pierwszy etap dokładnego oczyszczania, który pozostawi Twoją skórę odżywioną oraz pozytywnie wpłynie na kondycję włosów. Aby go wykonać, należy delikatnie zwilżyć skórę głowy, a następnie równomiernie rozprowadzić na niej wybrany preparat.
W ten sposób nałożony kosmetyk ostrożnie wmasuj w skórę głowy okrągłymi ruchami przez kilka minut. Pamiętaj, by zawsze stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu, aby uzyskać oczekiwany efekt. Na koniec wystarczy dokładnie spłukać preparat z głowy, by przejść do dalszych zabiegów oczyszczających.
Kiedy warto wykonywać peeling skóry głowy?
Peeling do skóry głowy powinien być regularnie stosowany nie tylko przez posiadaczki słabych lub mających tendencję do przetłuszczania się włosów. Czynność tę do swojej stałej rutyny pielęgnacyjnej mogą bez przeszkód wprowadzić również osoby, których kosmyki są mocne i zdrowe. Złuszczanie naskórka nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę, ale też wzmacnia włosy, a także:
- sprzyja ich szybszemu porostowi,
- pomaga ograniczyć ich wypadanie,
- pomaga w walce z łupieżem,
- redukuje uczucie swędzenia.
Dokładnie oczyszczona skóra głowy pomaga też zachować włosy znacznie dłużej w świeżości, a także nadać im więcej objętości i lekkości.
Najlepsze kosmetyki do peelingu skóry głowy
Kosmetyków polecanych do peelingu skóry głowy szukaj przede wszystkim w ofercie renomowanych sklepów, takich jak Wszystko Dla Włosów. Znajdziesz tam bezpieczne, a jednocześnie skuteczne preparaty bogate w wartościowe składniki, takie jak:
- środki nawilżające i kojące (np. trójglicerydy),
- olejki eteryczne (np. eukaliptusowy lub cytrynowy),
- oleje regenerujące (np. ryżowy i migdałowy),
- mikrocząsteczki złuszczające (np. proszek bambusa).
Ponadto posiadają one ekstrakty roślinne (np. z szałwii, rozmarynu, pokrzywy czy arniki) oraz wolne są od szkodliwych substancji, takich jak SLS czy SLES.