Preparaty na przebarwienia potrądzikowe.

Jakie stosować preparaty na przebarwienia potrądzikowe?

Plamy na twarzy zdecydowanie odznaczają się od reszty naszej cery, ponieważ mają zupełnie inny kolor. Mogą przybierać, postać piegów, czerwonych plam lub ciemnych przebarwień o różnej wielkości. Czy można na trwałe się ich pozbyć? Tak, ale to wymaga czasu i cierpliwości. Potrzebować będziemy też odpowiednio przeznaczonych do tego preparatów. Jaki kosmetyk wybrać i co robić, by poprawić koloryt naszej skóry?

Ach te plamy!

Za to, że powstają, odpowiada melatonina, a dokładniej mówiąc jej nieprawidłowe działanie. Plamy, które dostrzegamy na twarzy, to nic innego jak gromadzenie się melatoniny w zwiększonym stopniu niż dotychczas. Przyczyny nadprodukcji tego barwnika w danym miejscu są różne, ale najczęściej dotyczą one zmian, jakie zachodzą w naszym organizmie o podłożu hormonalnym. Są też wynikiem dużej ekspozycji skóry na słońce, problemów zdrowotnych, stosowania antykoncepcji hormonalnej ciąży i przekwitania. Najwięcej plam powstaje po przebytych trądzikach i nie dotyczy to tylko młodzieży, ale też osób dorosłych. Blizny, ciemne i czerwone przebarwienia wymagają długiego leczenia. Trądzik powoduje nieestetycznie wyglądające zmiany, które mogą pozostać z nami na całe życie. Warto więc skierować naszą codzienną pielęgnację w stronę takich preparatów, które pomogą nam pozbyć się wszelkich niedoskonałości.

Preparaty na przebarwienia potrądzikowe.

Zdecydowanie muszą zwierać w sobie kwasy: azelainowy, owocowy i kwas witaminy A. Ten ostatni zawiera w sobie tretynoinę, która sprawia, że rozrost gruczołów łojowych zostaje zatrzymany. Reguluje wydzielanie sebum i zapobiegania zatykaniu się porów. Kosmetyki naturalne też są wsparciem, zwłaszcza te, które zawierają w sobie wyciągi z ogórka, porzeczki, cytryny czy pietruszki. Dobrym produktem do stosowania jest krem Retin A. Zawiera właśnie pochodną witaminy A, która jest bardzo skuteczna w walce z trądzikowymi zmianami na skórze. Preparaty na przebarwienia potrądzikowe mogą być też wykonywane własnoręcznie, jak na przykład tonik z ogórka, który działa wyciszająco, przeciwzapalnie i wybielająco na skórę. Preparaty wzbogacone o witaminę C redukują rumień i wzmacniają naczynka. Witamina ta ma właściwości ujędrniające, ale też depigmentujące. Ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia i dodaje skórze blasku. Wspomaga też regulację wydzielania sebum, redukuje zaskórniki, grudki i krosty. Dodatkowym wsparciem dla cer, które przeszły trądzik będą odpowiednio dobrane zabiegi w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Wszelkie stosowanie preparatów powinno być konsultowane z lekarzem dermatologiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *