Kosmetyki z retinolem.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z retinolem?

Okrzyknięty cudem, jest ostatnimi czasy jednym z najpopularniejszych składników używanych w świecie kosmetycznym. Ma szerokie spectrum działania. Retinol, bo o nim mowa, przede wszystkim zatrzymuje młodość. Dlatego kosmetyki z retinolem sprzedają się tak dobrze. .

Na co pomaga retinol?

Trądzik. To pogromca wszelkich trądzikowych problemów. Niezależnie od stopnia choroby i wieku pacjenta. Preparaty z retinolem dobrze radzą sobie z wypryskami, zaskórnikami, a także poprawiają niedoskonałości i zniekształcenia skórne. To dzięki pochodnej witamy A, którą zawiera retinol. Jej właściwości regulują wydzielanie się sebum, zmniejszają przetłuszczenie, odblokowują pory. Retinol ma sine działanie przeciwzapalne. Łagodzi i wycisza trądzikowe stany zapalne oraz hamuje namnażanie się bakterii skórnych. Sprzyja gojeniu się ran. Nie usuwa blizn potrądzikowych, ale znacznie poprawia ich wygląd.
Starzenie się skóry. Nie zatrzymuje młodości dożywotnio, ale znaczenie opóźnia proces starzenia się skóry. Witamina A, którą retinol zawiera, nazywa się witaminą młodości. Pobudza ona do działania kolagen i elastynę, na skutek czego skóra regeneruje się, odzyskując swoją gładkość i jędrność. Retinol złuszcza warstwę wierzchnią, usuwa zrogowacenia i odsłania ładniejszą warstwę skóry. Sprzyja odnowie komórkowej i tworzy na skórze ochronny fotofilm, dający zabezpieczenie przed promieniami ultrafioletowymi.
Przebarwienia. Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery spowodowany zmianami posłonecznymi, hormonalnym i potrądzikowymi. Retinol hamuje nieprawidłowe gromadzenie się melanocytów, które w większych skupiskach wyglądają na naszej twarzy jak ciemne plamy. Dobrze radzi sobie z cieniami pod oczami, ponieważ wpływa na gęstość skóry, co jest jednoznacznie z jej pogrubieniem. Po zastosowaniu preparatu cienka skóra pod oczami staje się grubsza, a cienie po czasie znikają.
Zły stan skóry. Odżywia i nadaje cerze blasku. Kosmetyki z retinolem nawilżają i wygładzają. Pobudzają do powstawania nowych naczyń krwionośnych, które są odpowiedzialne za odżywienie i dotlenienie tkanki łącznej naskórka. Efekt to świeży i zdrowy wygląd skóry.

Aby kosmetyki naprawdę zdziałały cuda, potrzeba trochę czasu. Tylko regularne stosowanie pozwala zauważyć duże zmiany. Na pierwsze efekty trzeba poczekać około 3 miesięcy. Kremy można zacząć stosować już w wieku 25 lat. Najlepiej stosować je wieczorem, na oczyszczoną skórę twarzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *