Hollywoodzkie spojrzenie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przedłużanie rzęs było zarezerwowane dla gwiazd występujących na scenie, w filmach czy prezentujących się na czerwonym dywanie. Dziś moda ta podbiła serca kobiet na całym świecie. Gabinety urody w każdym mieście oferują przedłużanie rzęs, dzięki któremu każda z pań może mieć spojrzenie godne największych gwiazd. Istnieje wiele metod w tej kategorii, a każda z nich przynosi inny efekt. Ostatnim krzykiem mody jest metoda Hollywood rzęsy. Jak wygląda i na czym właściwie polega?

Metoda Hollywood rzęsy

Technika przedłużania i zagęszczania rzęs zwana Hollywood Effect to rozwiązanie, które wyklucza przeciążenie naturalnych rzęs. Sztuczne rzęsy doczepia się kępkami do naturalnie rosnących włosków, jednak ich budowa nie pozwala na efekt ciężkich powiek. Dzieje się tak ponieważ każda ze sztucznych rzęs w kępce jest cienka u nasady i na końcu oraz grubsza po środku. Dzięki temu udaje się połączyć wrażenie gęstości i lekkości po jednym zabiegu. Warto również zauważyć, że w przeciwieństwie do starych technik przedłużania rzęs jeden do jednego, w tym wypadku używa się wyłącznie rzęs naturalnego pochodzenia, nie zaś ich syntetycznych odpowiedników. Najczęściej wykonywane są z jedwabiu albo sierści norek. Są one lżejsze i o wiele bardziej przypominają naturalne rzęsy, a przy odpowiedniej pielęgnacji zabieg przedłużania i zagęszczania można powtarzać nawet kilka razy w roku i nie trzeba się obawiać, że oczy będą przemęczone.

Rzęsy w wielu wymiarach

W zależności od pożądanego efektu, można wybierać w technikach Hollywood Effect pomiędzy rzęsami 2D, 3D czy nawet 4D. Wszystkie zabiegi objętościowe są idealnym rozwiązaniem dla kobiet pewnych siebie, kobiecych i powabnych, które uwielbiają przyciągać spojrzenia. Każdy z nich różni się efektem końcowym oraz ceną. Przed zabiegiem konieczne jest całkowite usunięcie makijażu i odtłuszczenie powieki, a jeśli ktoś ma bardzo jasne naturalne rzęsy, warto przynajmniej kilka dni wcześniej zafarbować je henną, aby nie wyróżniały się na tle sztucznych. Poszczególne kępki w wybranej indywidualnie ilości są doklejane do naturalnych włosków. Na co dzień warto zdecydować się na rzęsy, które będą gęste i długie, ale możliwie najbardziej zbliżone do naturalnych. Z kolei na wyjścia wieczorowe, ślub czy inne imprezy okolicznościowe można poszaleć i zapewnić sobie wyjątkowo hollywoodzkie spojrzenie. Profesjonalnie doklejone rzęsy powinny podkreślać urodę, a nie ją dominować, a poza tym wytrzymywać w bardzo różnych warunkach przez kilka tygodni. Oczywiście, niedługo po zabiegu należy unikać kontaktu z wodą, nadmiernego ciepła czy pocierania oczu, a później wybierać mleczka do demakijażu zamiast olejków. Poza tym posiadanie sztucznych rzęs to wielki komfort – zaraz po obudzeniu nasze spojrzenie nie potrzebuje niczego, co dodałoby mu więcej uroku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *