Filtr pod makijaż – warto go zastosować

Makijaż – dobrze go mieć

Większość pań stosuje makijaż. Jedne wolą mocniejszy a inne delikatniejszy. Dla jednych pań to sposob na imprezę, dla drugich konieczność codziennej stylizacji. Tak czy inaczej warto pamiętać o tym, iż w upalne i letnie dni pełny makijaż może powodować dyskomfort, a niezabezpieczenie skóry twarzy przed promieniowaniem jest wprost katastrofalne w skutkach. Co zrobić, aby w lato czuć się komfortowo, wyglądać pięknie, ale jednocześnie zapewnić skórze twarzy odpowiednią ochronę? Najlepiej zastosować odpowiedni filtr pod makijaż.

Filtr pod makijaż

Krem z filtrem powinien być stałym elementem wykonywania makijażu. Należy dobrać filtr odpowiednio do swojego fototypu skóry. Działanie promieni słonecznych nie przynosi wiele dobrego dla skóry. Długotrwała eskpozycja na słońce sprawia, że skóra staje się przesuszona, pojawiają się zmarszczki i inne oznaki starzenia. Nie jest to nic dobrego, dlatego krem z filtrem zastosowany pod makijaż jest koniecznością.
Poza odpowiednim kremem z filtrem, należy także pamiętać o regularnych zabiegach pielęgnacyjnych z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków. Odpowiednie to znaczy takie, które mają jak najbardziej naturalny skład. Codzienna pielęgnacja powinna zawierać: dokładne oczyszczanie twarzy, a także jej nawilżenie. Około 3 razy w tygodniu po oczyszczeniu powinien odbyć się również peeling. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się martwego naskórka, skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i wygląda dużo lepiej. Taka pielęgnacja sprawi, iż oznaki starzenia pojawią się później, skóra będzie zdrowsza i piękniejsza. W czasie letnich upałów warto również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. To działa pozytywnie nie tylko na wygląd skóry, ale także na samopoczucie, zdrowie i komfort w czasie upałów.
Podczas spędzania czasu na dworze, warto także zasłaniać twarz. W tym celu najlepiej użyć jest stylowego kapelusza, który nie tylko zabezpieczy skórę, ale także doda uroku całości stylizacji letniej.

Podsumowanie

Makijaż z pewnością jest codziennością wielu kobiet. W porze letniej warto jednak ograniczyć się do delikatnego podkładu albo kremu nawilżającego i podkreślenia rzęs oraz brwi. Koniecznością w czasie upałów jest stosowanie kremów z odpowiednim filtrem, dopasowanym do fototypu skóry użytkowniczki. Dzięki temu skóra pozostanie zabezpieczona przed negatywnym wpływem ekspozcyji na promienie słoneczne. Warto także osłaniać twarz, w czym z pewnością doskonale sprawdzi się kapelusz. Nawodnienie i przebywanie w cieniu są także bardzo istotne w letnie, upalne dni

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *