Na czym polega zabieg mezoterapii?
Zabieg mezoterapii jest popularną procedurą stosowaną w celu poprawy wyglądu skóry i zmniejszenia oznak starzenia. Może być stosowany w leczeniu zmarszczek, blizn i innych problemów skórnych, jak też w przypadku łysienia. Zabieg mezoterapii stał się w ostatnich latach coraz bardziej popularny ze względu na swoją skuteczność i minimalne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.
Przebieg i rodzaje mezoterapii
Zabieg mezoterapii to procedura, która polega na wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji aktywnych do mezodermy, czyli środkowej warstwy skóry, przy pomocy cienkiej igły lub pistoletu do mezoterapii. Może być wykonywany na skórze twarzy, szyi i dekoltu, jak również na skórze głowy. W przypadku mezoterapii twarzy, pod skórę wprowadza się różnego rodzaju substancje, takie jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy itp. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie zmarszczek, blizn, przebarwień i innych oznak starzenia. Dodatkowo może ona pomóc w redukcji cieni pod oczami i poprawie ogólnego stanu skóry.
W przypadku mezoterapii skóry głowy pod skórę wprowadzane mogą być różnego rodzaju substancje wzmacniające i odżywcze, w tym osocze bogatopłytkowe. Wskazaniem do jej wykonania są m.in. takie problemy, jak: sezonowe wypadanie włosów, łysienie plackowate, łysienie w wyniku anemii i niedoborów diety itp. Zabieg ten nie tylko hamuje wypadanie włosów, lecz także przywraca im blask i stymuluje procesy naprawcze struktury włosa.
Rezultaty mezoterapii
Na efekty nie trzeba długo czekać. Wiele osób widzi je już po jednej sesji, choć dla uzyskania optymalnych rezultatów konieczne może być przeprowadzenie kilku. Zabieg taki trwa zazwyczaj około 30 minut i może być wykonany w gabinecie lekarskim lub klinice. W Warszawie polecaną kliniką jest na przykład Klinika dermatologiczna Dr Chlebus.
Zabieg mezoterapii jest ogólnie bezpieczny i ma niewiele skutków ubocznych, jednak najlepiej jest przed jego wykonaniem skonsultować się z dermatologiem, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Może on być skutecznym sposobem na poprawę stanu skóry i zmniejszenie oznak starzenia bez poddawania się bardziej inwazyjnym procedurom, takim jak chirurgia czy zabiegi laserowe.