Zabieg z użyciem dermapen, zalecenia po zabiegu.

Zabieg z użyciem dermapen

Istnieje wiele zabiegów poprawiających wygląd skóry. Często są to zabiegi bolesne, na efekt których musimy poczekać. Na szczęście coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje zabiegi mniej inwazyjne, które są bezpieczne, a jednocześnie przynoszą efekt. Takim zabiegiem jest między innymi zabieg przy użyciu przyrządu zwanego dermapen. Zabieg z użyciem urządzenia dermapen pozwala na wniknięcie substancji czynnych w głębokie warstwy naszej skóry. Urządzenie za pomocą pulsujących igieł nakłuwa skórę, a następnie wprowadza substancję czynną w jej głąb. Jest to zabieg komfortowy i mniej inwazyjny niż zabieg mezoterapii. Dlatego obecnie jest coraz częściej wybierany. Warto go zrobić zwłaszcza po zimie, kiedy nasza skóra wymaga regeneracji, gdyż jest szara i zmęczona. Wczesna wiosna jest to idealny moment na wykonanie serii kilku zabiegów, które przyniosą zaskakujący efekt. Skóra będzie wyraźnie młodsza i piękniejsza.

Dermapen poprawia gęstość i elastyczność skóry, stymuluje również produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra jest widocznie odmłodzona, sprężysta oraz zyskuje piękniejszy koloryt. Sam zabieg nie należy do bardzo bolesnych. Trwa krótki czas, boli mniej niż mezoterapia dlatego jest to zabieg bardziej komfortowy. Dermapen jest urządzeniem w pełni sterylnym, przy każdym pacjencie stosowane są osobne igły. Po zabiegu skóra dochodzi do siebie w krótszym czasie niż po zabiegu mezoterapii. Mogą jednak wystąpić miejscowe krwiaki, skóra może być bardziej tkliwa i chwilowo lekko bolesna. Jest to normalne po tego typu zabiegach, dlatego nie należy się tym przejmować. Po kilku dniach skóra wróci do normy, a efekty zabiegu będą w pełni widoczne.

Dermapen zalecenia po zabiegu

Po zabiegu przy użyciu urządzenia dermapen warto przestrzegać kilku zaleceń. Dermapen zalecenia po zabiegu to przede wszystkim nakładanie specjalnych kosmetyków przeznaczonych na okolice, które poddane były działaniu urządzenia. Celem stosowania tych kosmetyków jest zmniejszenie obrzęku skóry. Po zabiegu należy również unikać słońca i solarium przez co najmniej 6 tygodni. Oprócz wyżej wymienionych zaleceń po zabiegu przy użyciu urządzania dermapen można wrócić do normalnych czynności dnia codziennego.

Przeciwskazania do stosowania urządzenia dermapen

Niezalecane jest użycie dermapen w trakcie choroby nowotworowej oraz w trakcie ciąży i karmienia piersią. Należy również powstrzymać się od wykonywania zabiegów w trakcie aktywnego trądziku i wystąpienia opryszczki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *