Bożonarodzeniowe upominki: zestawy pielęgnacyjne, książki czy kawa? Co warto wybrać na prezent dla współpracownika?

Zwyczaj obdarowywania najbliższych bożonarodzeniowymi upominkami sięga wielu dekad. Coraz częściej także prezenty daje się współpracownikom i dalszym znajomym z pracy. Niektóre firmy wprowadzają nawet zwyczajowe obdarowywanie pracowników niewielkimi drobiazgami z okazji świąt Bożego Narodzenia. Co warto kupić współpracownikowi? Oto 5 najczęściej wybieranych prezentów dla kolegów z pracy!

1. Dobra książka

Miłośnicy czytania twierdzą, że dobra książka jest zawsze trafionym prezentem. To z pewnością prawda! Wybór książki powinien być jednak dopasowany do zainteresowań obdarowywanego. Być może masz w gronie współpracowników młodą mamę, której przyda się motywujący poradnik albo fotografa-amatora, który zachwyci się ilustrowanym albumem ze wspaniałymi zdjęciami mistrzów fotografii?

2. Zestaw pielęgnacyjny

Wybierając idealny zestaw pielęgnacyjny warto zwrócić uwagę na komplety, które zawierają delikatne, hypoalergiczne i uniwersalne kosmetyki. Unikaj kupowania perfum, kremów do twarzy i kosmetyków kolorowych, które mogą być niedopasowane do preferencji obdarowywanego. Z pewnością najbardziej uniwersalne będą pachnące zestawy do kąpieli zawierające aromatyczne płyny, musujące kule i zapachowe olejki.

3. Doświadczenia i wspomnienia

Jeśli Twój budżet jest nieco większy możesz skusić się na zakup bonu podarunkowego na wybraną aktywność. Nie musi być to oczywiście drogi kupon na lot paralotnią. Wiele firm oferuje możliwość wcześniejszego zakupu np. biletów do kina lub teatru, wejściówek do parku rozrywki czy kuponu do dobrej restauracji z menu degustacyjnym. To doskonały sposób na obdarowanie każdej aktywnej osoby!

4. Produkty lokalne

Być może nawet nie wiesz o istnieniu wielu wspaniałych, lokalnych produktów spożywczych. Warto rozejrzeć się po okolicy. Być może w Twoim regionie istnieją wspaniałe pasieki lub działają regionalni producenci doskonałych serów? Na prezent dla współpracownika sprawdzą się także regionalne nalewki, dżemy i różnego rodzaju słodkości. Pamiętaj, by produkty były niszowe i charakteryzowały się doskonałą jakością i wspaniałym smakiem.

5. Prezenty “od serca”

Najbliższym współpracownikom możesz podarować samodzielnie wykonany prezent. Może to być album ze zdjęciami z wyjazdów integracyjnych i ważnych wydarzeń w firmie, ręcznie robione świece zapachowe lub letnie przetwory wykonane z sezonowych owoców. Jeśli jesteś miłośnikiem pieczenia ciast, rękodzieła czy amatorskiego rysunku pamiętaj, że własnoręcznie wykonywane prezenty cieszą najbardziej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *