Pielęgnacja szyi po 50.

Jak mieć łabędzią szyję nawet będąc babcią?

Dodaje elegancji. Podkreśla kobiecie piękno. Działa na zmysły mężczyzn. Jest powodem zazdrości koleżanek. Łabędzia szyja, czyli piękna i zdrowa skóra, którą chciałaby mieć niejedna kobieta. A tymczasem skóra pod szyją lubi wiotczeć i szybko się starzeje. Pielęgnacja szyi po 50 nie należy do najłatwiejszych, ale są na nią sposoby. Jednym z nich z całą pewnością jest regularna pielęgnacja.

Dlaczego trzeba dbać o szyję?

W codziennej pielęgnacji często zapominamy o naszej szyi, bo koncentrujemy się na twarzy. To duży błąd. Szyja jako pierwsza zdradza nasz wiek. Skóra pod brodą jest cienka i delikatna. Szybko traci swoją jędrność i długo się regeneruje. Jest mniej tłusta i szybciej się przesusza. To dlatego, że nie posiada ochronnych gruczołów łojowych. Dodatkowo to miejsce jest najbardziej narażone na powstawanie zwisów skórnych, rozciągniętych nie tylko u osób otyłych lub starszych, ale u wszystkich tych, którzy pracują zdalnie lub korzystają w nadmiernej ilości ze smartfonu. Głowa skierowana w dół i utrzymująca się w takiej pozycji przez długie godziny również przyczynia się do powstawania zmarszczek i zwisów skórnych na szyi.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja szyi po 50 -tce?

Wklepywanie kremu jest istotne. Aplikację zawsze zaczynamy od dekoltu do żuchwy. Warto ten rejon skóry oczyszczać regularnie peelingiem. Kiedy wiemy, że będziemy przebywać długie godziny na słońcu, powinniśmy wklepać w szyję krem z ochroną przeciwsłoneczną. Pielęgnacja szyi po 50 -tce to także jej głaskanie. Dobrym wsparciem jest nakładanie kremu poprzez wklepywanie go w skórę. Taka aplikacja działa jak masaż i warto poświęcić na nią dużo czasu. Poprawia krążenie i ujędrnia skórę. Dotlenia komórki i poprawia wchłanianie kremu. Taki zabieg powinien stać się nas codziennym rytuałem.

Zabiegi na łabędzią szyję.

Masaże. Zdecydowanie poprawiają kondycję skóry. Drenujące, stymulują cały układ limfatyczny w skórze szyi, a to likwiduje obrzęki i poprawia jej ukrwienie, która na skutek większych ilości tlenu i składników odzyskuje swoją gęstość i jędrność. Drenaże limfatyczne na szyi spłycają zmarszczki i obwisy.
Zabiegi na bazie witaminy C i retinolu. Odświeżają i regenerują. Spłycają zmarszczki, odżywiają i wyrównują koloryt. Skór odzyskuje elastyczność na skutek zwiększonej pracy pobudzonego do działania kolagenu i elastyny. Skóra staje się elastyczna i bardziej napięta.
Mezoterapia igłowa. Również pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo hamuje procesy starzenia się skóry, nawilża ją i poprawia jej jędrność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *