Czym myć brodę?

Od co najmniej kilku lat w całej Europie panuje moda na drwaloseksualizm, a więc nowy model atrakcyjnego mężczyzny, który różni się diametralnie od mężczyzn metroseksualnych czy modnych do niedawna hipsterów. Miejski drwal to facet, który dba o siebie w dużo mniejszym stopniu niż kobieta i ma brodę, która to właśnie kwalifikuje go do tego stylu. O ile w wielu kwestiach miejski drwal jest oszczędny w środkach i nie wydaje majątku na ubrania czy kosmetyczne zabiegi, o tyle jego broda musi być atrakcyjna i zadbana. Dlatego też na rynku pojawiło się mnóstwo barberów, a także specyfików, dzięki którym mężczyźni mogą na własną rękę dbać o swój zarost.

Szampon do brody opinie

Najmodniejsze wśród mężczyzn z brodami są całe kosmetyczki zawierające zestawy do pielęgnacji brody. Zazwyczaj zawierają specjalne mydła do golenia, nożyczki do podcinania, olejki do olejowania zarostu i zmiękczania zarostu, a przede wszystkim szampon go brody. Ich skład znacznie różni się od składu szamponu do włosów. Starannie dobrane składniki mają na celu mają dbać nie tylko o brodę, ale i o skórę na brodzie, a zarówno zarost, jak i skóra w tym miejscu, diametralnie różnią się od tych, które mamy na głowie. W szamponach do włosów bardzo często znajdują się składniki, które przesuszają skórę albo na które skóra może reagować alergicznie. Dlatego też warto zadbać o to, aby skóra na twarzy, która należy do najdelikatniejszych partii naszego ciała, nie została narażona na dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Szampon do brody opinie są takie, że jeśli jakiś mężczyzna chociaż raz użyl szamponu do brody zamiast zwykłego, to już nigdy nie wróci do starych nawyków.

Wybór szamponu do brody

Tak jak w przypadku wszystkich kosmetyków, i w tej dziedzinie można wybierać pomiędzy najróżniejszymi markami, składem i nutami zapachowymi. Przede wszystkim należy dokładnie określić rodzaj skóry i zarostu. Jeśli skóra na brodzie ma tendencje do swędzenia i pieczenia, a zarost jest suchy i matowy, to należy wybrać szampon, który zmieni stan rzeczy. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się szampony z dużą ilością naturalnych olejków mających zbawienny wpływ na włosy i skórę. Dzięki nim będą one regularnie nawilżane, a ich kondycja znacząco się poprawi. Jeśli z kolei broda szybko się przetłuszcza, a cera nieustannie się świeci, konieczne jest znalezienie preparatu do skóry tłustej, aby uniknąć przetłuszczenia skóry i wyprysków. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będą mydła do brody zawierające lecznicze glinki o działaniu matującym i antybakteryjnym. Dzięki nim można zniwelować szansę na powstawanie stanów zapalnych skóry i sprawić, że broda świetnie będzie się prezentowała niezależnie od warunków. Miłośnicy kosmetyków do bród utrzymują, że odpowiedni kosmetyk do zarostu może zdziałać cuda.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *