Skóra z problemami – jak o nią dbać?

Trądzik różowaty to bardzo nieprzyjemne schorzenie, które dotyka bardzo szerokiej grupy osób. Z jego powodu cierpią nie tylko nastolatkowie, ale przede wszystkim wielu dorosłych. Szczególnie narażone są kobiety po 40 roku życia. Choroba ta ma związek z naczyniami krwionośnymi i ich stanem zapalnym.

Osoby cierpiące na trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji muszą wybierać bardzo uważnie. Przede wszystkim, nie można stosować preparatów, które w swoim składzie mają drażniące, zbyt ostre lub silnie działające składniki. Osoby, które borykają się z tym problemem powinny sięgać wyłącznie po delikatne produkty kosmetyczne o właściwościach łagodzących, nawilżających i regenerujących. Kosmetyki powinny chronić przed wieloma czynnikami, które mogą przyczynić się do rozwoju tej przypadłości. Samo stosowanie kosmetyków musi zaś być bardzo regularne i świadome.

Jakie czynniki mogą wywoływać zaostrzenie choroby?

Przede wszystkim wszelkie czynniki atmosferyczne, zatem promieniowanie słoneczne, bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura powietrza, silny wiatr, a także wilgoć. Ponadto, na rozwój choroby wpływają różnego rodzaju czynniki infekcyjne, zarówno miejscowe, jak i ogólne. Moga to być np. utajone ogniska zakażenia, długotrwały nieżyt żołądka, zakażenie nużeńcem ludzkim, zakażenie itofilnym drożdżakiem, zakażenie Helicobacter pylori, choroby pasożytnicze, zakażenie przewodu pokarmowego pierwotniakiem Lamblia intestinalis i wiele, wiele innych. Ponadto, duży wpływ na pojawienie się zmian skórnych ma długotrwały stres, nieodpowiednia dieta, używki czy zaburzenia hormonalne w organizmie. Zdarza się również, że zmiany skórne pojawiają się podczas przyjmowania niektórych leków, jak i w wyniku reakcji na niektóre składniki kosmetyków (detergenty, alkohole, a także środki zapachowe).

Jak sobie radzić z tą chorobą?

Wiele osób zastanawia się, jak sobie poradzić z chorobą. Każdy, kto cierpi na trądzik różowaty kosmetyki do pielęgnacji powinien wybierać wyłącznie takie, które nie mają szkodliwych substancji. Doskonale sprawdzą się zatem produkty dedykowane osobom z tą przypadłością. Ponadto, delikatna produkty działające kojąco i przeciwzapalnie, łagodząco i nawilżająco mogą okazać się bardzo pomocne. W wielu przypadkach warto sięgać również po maseczki do twarzy oraz serum, które będą miały silniejsze działanie i jeszcze lepiej zadbają o skórę z problemami. Pamiętajmy jednak, aby aplikować takie kosmetyki zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i nie przesadzić z ilością i częstotliwością , by nie uzyskać odwrotnego efektu od tego, jaki zamierzaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *