Korzyści z używania szczotki do masażu na sucho

Sposób na poprawę wyglądu skóry

Wygląd skóry jest ważny dla każdej kobiety. Szorstka, blada i mało nawilżona skóra jest nieatrakcyjna i sprawia, że wyglądamy starzej. Aby poprawić wygląd naszej skóry dobrym sposobem jest masaż szczotką do masażu. Jest to zabieg bezbolesny, tani i stanowi alternatywę dla chemicznych kosmetyków oraz drogich zabiegów wyszczuplających. Najlepsza szczotka do masażu na sucho jest wykonana z naturalnego włosia, takiego jak włosie agawy. Trzon szczotki najczęściej wykonany jest z drewna. Taka szczotka posłuży nam przez wiele miesięcy, dlatego warto w nią zainwestować. Z wiekiem nasza skóra staje się mniej elastyczna oraz zatrzymuje więcej wody. Regularne szczotkowanie ciała na sucho nie tylko poprawia elastyczność skóry, ale i poprawia samopoczucie oraz wzmacnia system odpornościowy. W ten sposób poprawimy wygląd i

Szczotka do masażu na sucho – korzyści z masażu

Najlepsza do szczotkowania jest szczotka z dość twardym włosiem. Zabieg należy wykonywać od dołu do góry. Oznacza to, że zaczynamy szczotkować ciało od stóp, aż po ramiona, przedramiona i dłonie. Szczotkowanie z dołu do góry poprawia działanie układu limfatycznego. Twarda szczotka doskonale poradzi sobie również z cellulitem, szorstkością skóry czy też wrastającymi włoskami. Szczotkowanie zmniejsza obrzęki, pomaga ukrwienie i koloryt skóry. Szczotkowanie może również pomóc na świeże rozstępy. Szczotkując biust zdecydowanie poprawimy jego wygląd. Na samym początku zabieg może powodować lekki dyskomfort. Jednak po kilku razach skóra przyzwyczaja się do nowych doznań i zabieg zaczyna być w pełni bezbolesny, a nawet przyjemny. Szczotkowanie ciała na sucho rano pobudza, natomiast wieczorem relaksuje. Nie ma przeciwskazań, by wykonywać ten zabieg dwa razy dziennie, natomiast raz również w zupełności wystarczy.

Jak masować szczotką do masażu na sucho?

Ciało należy masować od dołu do góry długimi, posuwistymi ruchami. Najważniejsze jest, by ruchy były wykonywane w kierunku serca. Brzuch należy masować ruchami kolistymi. W ten sposób poprawimy działanie układu limfatycznego. Nacisk powinniśmy dostosować do masowanej partii ciała. Mocniej możemy wymasować nogi i pośladki, słabiej dekolt i brzuch. Masaż na sucho wykonuje się bez użycia olejków i balsamów. Kosmetyki te powinniśmy jednak zastosować po masażu, by nawilżyć skórę po zabiegu. Efekt wygładzenia skóry widoczny jest już po kilku zabiegach. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *