Jak dobrze wyglądać na zdjęciach: Porady dotyczące makijażu i pozytywnego wizerunku

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach: Porady dotyczące makijażu i pozytywnego wizerunku

Chcąc dobrze wyglądać na zdjęciach, potrzebne są odpowiednie przygotowania zarówno od strony makijażu, jak i samej osoby. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować się na sesję zdjęciową oraz jakie triki makijażowe zastosować, aby przed obiektywem wyglądać świetnie.

Prawidłowe przygotowanie do sesji zdjęciowej

Przed rozpoczęciem sesji zdjęciowej warto zadbać o kilka aspektów, które podniosą nasz komfort i pewność siebie. Przede wszystkim, należy wybrać odpowiedni strój, który dobrze się prezentuje i odpowiada charakterowi okażji. Ważne, aby wybrać stroje w którym dobrze się czujemy. Dobrze dobrany strój będzie się pięknie prezentował na zdjęciach i sprawi, że będziemy czuć się pewniej z siebie.

Następnie, warto zadbać o włosy i skórę. Włosy powinny mieć odpowiedni kształt i być wypielęgnowane. Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie z usług kosmetycznych i wizyty u fryzjera przed samą sesją zdjęciową. Niezbędnym elementem jest również dobrze nawilżona skóra, dlatego na dzień przed sesją należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i oczyszczanie twarzy.

Odpowiedni makijaż na sesję zdjęciową

Podczas sesji zdjęciowej, makijaż ma za zadanie wydobyć piękno naszej twarzy i podkreślić jej cechy. Przede wszystkim, należy zadbać o odpowiednią bazę pod makijaż, czyli dobrze nawilżona skórę oraz użycie primeru, który pozwoli na dłuższe utrzymywanie się makijażu.

Niski klucz – delikatny, naturalny look

Jeśli zależy nam na zachowaniu naturalnego wyglądu na zdjęciach, warto postawić na delikatny makijaż. Ważne, aby zastosować jasne odcienie cieni oraz delikatnie wymodelować brwi. Usta pomalowane słabo widoczną pomadką i subtelne konturowanie policzków. Tak przygotowana twarz będzie wyglądać świeżo i naturalnie.

Efekt glamour – mocny makijaż na specjalne okazje

Jeśli chcemy zrobić wrażenie, warto sięgnąć po mocniejszy i bardziej dekoracyjny makijaż. Tu zastosujemy ciemniejsze odcienie cieni, mocniejsze konturowanie twarzy, a usta i oczy podkreślimy wyrazistą pomadką i tuszem do rzęs. Ważnym elementem jest też odpowiednie wyrównanie karnacji oraz nasycenie policzków kolorem.

Odpowiednia poza przed obiektywem

Podobnie jak na zdjęciach, odpowiednia poza może odmienić wygląd człowieka. Warto wiedzieć, jakie są techniki pozowania przed obiektywem, by w jak najlepszy sposób wyglądać.

Otwarta poza i uśmiech

Podczas zdjęć najważniejszą rzeczą jest uśmiech. Warto uprościć pozy i skupić się przede wszystkim na wywołaniu zdrowego, szczerego uśmiechu. Otwarcie pozy i pochylenie się nieco do przodu sprawią, że wyglądając wprost w obiektyw będziemy prezentować się naturalnie i pewnie.

Deski i nie tylko

Jeśli nie czujemy się pewnie w ustawieniu całkowicie twarzą do przodu, warto skorzystać z pozujących do jednej strony kątów. Deski, delikatne unoszenie brwi czy lekkie odwrócone ciało sprawią, że będziemy wyglądać jeszcze korzystniej.

Podsumowanie

Dobrze wyglądać na zdjęciach to sztuka. Jednak, dzięki tym prostym trikom będą Państwo gotowi na każdą fotografię. Dbajmy o odpowiedni makijaż, pozy i stylizację, a nasze zdjęcia zawsze będą wyglądać pięknie i naturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *