Astma porady

Życie z astmą nie jest proste. Należy chronić układ oddechowy. Jak dbać o dobry stan zdrowia z astmą? Oto kilka porad dla chorych na astmę:Chory musi wiedzieć, co i kiedy wpływa na jego pogorszenie stanu zdrowia. Musi nauczyć się panować nad chorobą. Musi ją zrozumieć.

Astma porady

Unikać należy substancji, które wywołują atak, aby uniknąć skurczu dróg oddechowych. Łatwo jest zdobyć infekcje wirusowe, które powodują duszności oraz uniknąć kontaktu z osobami przeziębionymi. Nie jesteśmy w stanie uniknąć wszystkich zanieczyszczeń Mieszkając w dużym mieście trudno o pełną kontrolę nad chronieniem dróg oddechowych. Sprawdzając codzienne komunikaty o jakości powietrza na następny dzień, czy następne dni, warto ułożyć sobie plan swoich zajęć. Gdy jakość powietrza jest dobra, więcej wychodź z domu. Gdy jest gorsza jakość, pozostań w domu.
Unikaj remontów, gdyż substancje zawarte w farbach innych preparatach, które dostaną się do przebiegu dróg oddechowych, podrażnią układ i może nastąpić atak duszności.

Unikanie dymu z papierosów, nawet nie bycie biernym palaczem jest ważne. Pogarsza to wydolność oddechową. Jeśli ktoś w obecności chorego na astmę chce zapalić, najlepiej odradzać drugiej osobie, aby nie paliła w pomieszczeniu, w którym przebywa chory.
Lepiej wykonywać czynności fizyczne, ale bez przesady, raczej niech będzie to wysiłek w stopniu umiarkowanym. Omówienie tego tematu z lekarzem może bardzo pomóc. Tak samo stres, silne emocje powodować mogą napady duszności.

Odnośnie jedzenia tylko to należy jeść, co nie powoduje u astmatyka alergii. Leki również powodują reakcje alergiczne. Zawsze idąc do lekarza , należy poinformować go, że chorujesz na astmę. W aptece również należy powiedzieć farmaceucie. Noś zawsze przy sobie leki oraz inhalator. Wdychać należy powietrze nosem.
Astmę możemy sami kontrolować. Nie może choroba górować nad życiem chorego. Unikać należy sytuacji stresowych a za to dbanie o relaks jest bardzo istotne, także sen, odpoczynek i nawet medytacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *