Producenci
Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
 • Szyfrowane dane i transakcje
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 180,00 zł.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Polub nas na FB

Essential Care

Essential Care logo

ESSENTIAL CARE

Essential Care to nowe i całkowicie unikalne kosmetyki organiczne. Jest to pionierska linia kilkudziesięciu produktów do kompleksowej pielęgnacji skóry, a także wyjątkowa seria produktów dla niemowląt i ich mam.

Producentem tych - jeśli nie najlepszych, to napewno jednych z najlepszych kosmetyków naturalnych na świecie - jest brytyjska firma rodzinna Essential Care.

Działając od 2003 roku, Essential Care stworzyła najbogatszą i najbardziej urozmaiconą gamę certyfikowanych organicznych produktów do pielęgnacji skóry i włosów. Posiada ponad 60 różnych preparatów, m.in. szampony, kremy nawilżające, balsamy do ust, środki chroniące przed słońcem oraz produkty dla dzieci. Kosmetyki Essential Care to udane połączenie aromaterapii i medycyny ziołowej, które pozwoliło na zdobycie wielu prestiżowych nagród. Innowacyjne i dostępne w rozsądnej cenie produkty odpowiednie dla całej rodziny, są sporządzane na bazie organicznych ziół, bogatych w antyoksydanty olejów roślinnych i innych składników roślin, odpowiednich nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

To pierwsze na polskim rynku naturalne kosmetyki organiczne posiadające certyfikat organiczności Soil Association - najbardziej restrykcyjnej europejskiej instytucji certyfikującej produkty organiczne.

Obecnie produkty Essential Care są sprzedawane są w 15 krajach na całym świecie - firma zdobywa uznanie jako lider wśród twórców innowacyjnych organicznych produktów do pielęgnacji ciała.

Nie zawierają one żadnych składników modyfikowanych genetycznie ani potencjalnie szkodliwych chemikaliów. Od 2009 Essential Care jest jedną z pierwszych firm na świecie oferujących kosmetyki zarówno z certyfikatem Soil Association, jak i Fair Trade.

Nasze produkty są wolne od sztucznych barwników i konserwantów (np. parabenów), składników pochodzących z żywych organizmów oraz testowanych na zwierzętach, składników powstających z przeróbki ropy naftowej (np. wazelina), alkoholu, SLS i SLES (Sodium Lauryl Sulphate i Sodium Laureth Sulphate).

Zawsze stosujemy najwyższej jakości, czyste, organiczne oraz etyczne składniki i nigdy nie zgadzamy się na kompromis pomiędzy jakością i efektywnością jakiegokolwiek naszego produktu a niską ceną. Wierzymy jednak, że bezpieczne, organiczne produkty powinny być dostępne dla każdego. Dlatego tam, gdzie to możliwe staramy się zaoszczędzić na zbędnych, zewnętrznych opakowaniach i zbytniej reklamie, dbając o wartość tam, gdzie jest ona najważniejsza, czyli w samym produkcie.

Aby chronić wartościowe składniki, używamy nieprzejrzystych białych opakowań zamiast transparentych, które mogą narażać składniki na uszkodzenia spowodowane światłem i utlenianiem.

 

5 POWODÓW, ABY WYBRAĆ CERTYFIKOWANE PRODUKTY ESSENTIAL CARE DLA CIEBIE I TWOJEGO DZIECKA

 

 

 1. Czystość kosmetyków jest bardzo ważna, gdyż ponad 50% tego, co nakładamy na skórę, wnika do jej wnętrza. Najmłodsi są szczególnie narażeni, ponieważ ich skóra jest delikatna i dopiero się rozwija. Cenne organiczne składniki w produktach Essential Care są mieszane ręcznie, aby zapewnić odpowiednią jakość.
 2. Bez certyfikatów organiczności nie można ocenić na ile organiczny w rzeczywistości jest dany produkt. Soil Association potwierdza organiczne pochodzenie każdego produktu i sprawdza czystość każdego nieorganicznego składnika.
 3. Kosmetyki dla dzieci Essential Care są wolne od wszelkich sztucznych konserwantów, produktów petrochemicznych, sztucznych barwników i aromatów oraz detergentów takich jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS), a także innych powszechnie stosowanych produktów syntetycznych.
 4. Tylko organiczne olejki nie zawierają pozostałości herbicydów i pestycydów, są bogate w składniki odżywcze, gdyż nie podlegają procesom rafinacji i uwodornienia. Poczujesz różnicę!
 5. Organiczne rolnictwo dzięki wyeliminowaniu toksycznych odpadów i zanieczyszczeń pomaga chronić bezpieczne środowisko dla kolejnych pokoleń.


ZASADY ESSENTAIL CARE

 

 • Jakość składników

 

Filozofia firmy jest jasna: stworzyć jak najczystsze kosmetyki pielęgnacyjne, które nie tylko działają skutecznie, ale również sprawiają wiele radości podczas stosowania. To oznacza, że zrezygnowaliśmy ze wszystkich potencjalnie szkodliwych składników takich jak substancje petrochemiczne , siarczany, detergenty, mocne konserwanty (w tym parabeny) oraz syntetyczne zapachy. Essentail Care stosuje najwyższej jakości organiczne zioła i olejki eteryczne w stężeniu terapeutycznym, aby osiągnąć optymalny efekt. Oleje roślinne muszą być organiczne, aby uniknąć zanieczyszczenia pestycydami , ale również tłoczone jednokrotnie na zimno, aby zachować pełna zawartość witamin antyoksydacyjnych, które aktywnie odżywiają skórę i chronią ją przed przedwczesnym starzeniem. Aby potwierdzić czystość produktów, poddajemy je dobrowolnej certyfikacji w Soil Association – wiodącej organizacji certyfikującej, która ustala najwyższe na świecie normy dla produktów organicznych, biorąc pod uwagę , przy ocenie zawartości składników organicznych, biodegradowalność i niedopuszczając stosowania jakichkolwiek toksycznych substancji chemicznych. Essential Care jest jedną z niewielu firm na świecie, która spełnia te surowe standardy.

 

 • Troska o środowisko

 

Aktywnie dba o nasze środowisko poprzez wspieranie upraw organicznych, które jak powszechnie wiadomo powodują znacznie mniej zanieczyszczeń (brak oprysków), produkują mniej dwutlenku węgla i niebezpiecznych odpadów oraz sprzyjają dzikiej przyrodzie. Essentail Care stara się zaopatrywać w surowce; od lokalnych dostawców lub pochodzące z etycznej produkcji i handlu, pochodzące ze zrównoważonych źródeł, przetworzone lub nadające się do recyklingu. Wszystkie opakowania pochodzą z Wielkiej Brytanii lub Europy i nigdy nie są dostarczane drogą lotniczą.

 

 • Etyka i odpowiedzialność

 

Nasz produkty testujemy na ludziach-ochotnikach, nigdy na zwierzętach. Upewniamy się, że nasi dostawcy również stosują się do tej zasady. W 2006 roku otrzymaliśmy prestiżową nagrodę RSPCA za nasze zaangażowanie w poprawę losu zwierząt. Wszystkie produkty Essential Care mogą być stosowane przez wegetarian. Produkty nadające się również dla wegan (niezawierające wosku i kitu pszczelego) oznaczone są literą „V” .

 


 

DLACZEGO CERTYFIKAT ORGANICZNOŚCI JEST WAŻNY?

 

Organiczne kosmetyki nie są jeszcze objęte takimi regulacjami prawnymi jak organiczna żywność i napoje. Produkty zdrowotne i kosmetyczne mogą być nazywane „organicznymi” nawet, jeśli zawierają niewielki procent składnika z uprawy organicznej i koktajli składników syntetycznych.

 

Jeśli chcemy upewnić się, że produkt spełnia normy organiczności, to jedynym wyznacznikiem jest logo znanej instytucji certyfikującej. Surowe normy certyfikacji zapewniają spójność systemu dostaw od samego pola po opakowania. Dzięki Essential Care coraz więcej upraw i producentów podporządkowuje się zasadom organiczności i korzysta z jej dobrodziejstwa.

 

Aby otrzymać certyfikat organiczności Soil Association, każdego roku Essentail Care musi:

 

 • udowodnić organiczność każdego pojedynczego składnika organicznego, który stosujemy
 • złożyć do zatwierdzenia wszystkie formuły nowych produktów oraz ich oznakowanie
 • przyjąć doroczną inspekcję na miejscu produkcji, podczas której odbywa się audyt stosowania składników organicznych.
 • udowodnić, że jakikolwiek nieorganiczny składnik jest niedostępny w jakości organicznej oraz, że nie jest modyfikowany genetycznie
 • dostarczyć obszerną informację na temat bezpieczeństwa i ekologiczności wszystkich składników nieorganicznych

 


 

DLACZEGO ESSENTIAL CARE SIĘ WYRÓŻNIA?

 

Gdyż jest marką, która posiada najszerszą (ponad 40 produktów) i najbardziej wyrafinowaną gamę produktów do pielęgnacji ciała spełniających standardy organiczności Soil Association.

 

Informacje znajdujące się na opakowaniach kosmetyków np. „organiczny” lub „certyfikowane składniki organiczne NIC nie znaczą, jeśli obok nie znajduje się SYMBOL rozpoznawalnej instytucji certyfikującej, z których najsurowszą jest Soil Association.

 


 

DLACZEGO ORGANICZNE KOSMETYKI ESSENTIAL CARE DZIAŁAJĄ LEPIEJ?

 

Oleje roślinne są kompatybilne ze skórą i dobrze się wchłaniją. Oznacza to, że mogą pokarmem dla skóry i w przeciwieństwie do syntetycznych produktów mają realną wartość odżywczą.

 

Badania pokazują, że rośliny uprawine w sposób organiczny mają większą zawartość witamin i minerałów, niż te hodowlane przemysłowo przy użyciu pestycydów i herbicydów.

 

Do przygotowania produktów używane są jedynie najwyższej jakości tłoczone na zimno (nierafinowane ani nieekstrahowane na gorąco) organiczne oleje roślinne, m.in. z awokado, jojoby, oliwek i extra vergine.

 

Oznacza to, że stosowane przez Essentail Care oleje maja wyjątkowo wysoką zawartość witamin i minerałów. Są one przenoszone w głębokie warstwy skóry, gdzie działają jako naturalne antyoksydanty, które pomagają w walce ze zniszczeniami spowodowanymi wolnymi rodnikami i przedwczesnym starzeniem.

 

Dzięki starannemu łączeniu z innymi składnikami, otrzymujemy szybko wchłaniającą się, nietłystą konsystencję produktów. Tę jakość która wyróżnia Essentail Care, najlepiej czuć w przypadku kremów nawilżających.

 

 

 

LINIA MAMA & DZIECKO

 

Najzdrowsze i najdelikatniejsze kosmetyki zaspokajające podstawowe potrzeby matki i dziecka od pierwszych dni życia. Czystość jest dla nas najważniejsza, ponieważ 50% tego co nakładamy na skórę wnika do jej wnętrza. Najmłodsi są szczególnie narażeni, jako że ich skóra jest delikatna i dopiero sie rozwija. Cenne organiczne składniki w produktach Essential Care są mieszane ręcznie , aby zapewnić odpowiednią jakość. Linia dla dzieci Essential Care jest wolna od wszelkich sztucznych konserwantów, produktów petrochemicznych, sztucznych barwników i aromatów oraz detergentów takich jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS) i innych powszechnie stosowanych produktów syntetycznych. Stosowane są tylko organiczne olejki, gdyż nie zawierają one pozostałości herbicydów i pestycydów oraz nie są pozbawione składników odżywczych poprzez rafinacje lub uwodornienie – poczuj różnicę! Wszystkie produkty posiadają certyfikat organiczności Soil Association.

Link do produktów:

http://www.naturnika.pl/pl_PL/producer/Essential-Care/12

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl